ZARZĄD UKS SYGNECZÓW

-KUREK LESZEK

- KACZOR MIREK

10 LAT UKSSYGNECZÓW

UKS Sygneczów świętował jubileusz 10-lecia. Z tej okazji prezes Podokręgu Wieliczka Andrzej Strumiński wręczył jubilatowi okazały puchar, a dwóm działaczom Władysławowi Hartabusowi i Grzegorzowi Dziewońskiemu brązowe odznaki MZPN.

Gratulacje złożył także burmistrz Wieliczki Artur Kozioł. Miejscowa drużyna, która awansowała do klasy B zmierzyła się z czwartoligowym Górnikiem Wieliczka, wygrywając 3:1.

Świetna jesień UKS Sygneczów 2011

W wielickiej lidze juniorów zwykle dominowały zespoły z Niepołomic, Wieliczki, Staniątek, czy Podłęża, w latach ostatnich sukcesy odnosił Grajpek Grajów. Ta jesień należała jednak do UKS Sygneczów.

Klub, zajmujący się szkoleniem młodzieży, działa siódmy rok. W latach 70. istniała w Sygneczowie ekipa seniorów, ale potem sportowe życie zamarło, a chętni do gry w piłkę musieli szukać szczęścia w okolicznych miejscowościach.

Inicjatorem reaktywacji futbolu w Sygneczowie był Włodzimierz Hartabus, właściciel miejscowej piekarni. Nowy klub musiał postarać się o boisko – i wspólnie z Radą Sołecką, w czynie społecznym, powstał obiekt, na którym dziś młodzi piłkarze rozgrywają mecze ligowe. Klub rozpoczął szkolenie od najmłodszych grup, które przeszły cały cykl szkoleniowy i dziś UKS Sygneczów może poszczycić się dobrą ekipą juniorów starszych.

-Na dziesięć rozegranych spotkań wygraliśmy dziewięć, ulegliśmy tylko naszym sąsiadom z Grajowa- mówi skarbnik UKS Sygneczów Grzegorz Dziewoński. -Czeka nas jeszcze jeden, zaległy mecz, ale bez względu na jego wynik zostaliśmy mistrzami jesieni.W zespole grają niemal wyłącznie chłopcy z Sygneczowa, jeden chłopak dojeżdża do nas z Grajowa, a dwóch gra na zasadzie wypożyczenia z Rożnowej.

Wcześniej UKS Sygneczów odnosił sukcesy w młodszych kategoriach wiekowych, wygrywając mistrzostwa powiatu wielickiego wśród młodzików i trampkarzy najmłodszych. Opiekunem zespołu juniorów jest Jacek Opryszek, a prezes klubu Piotr Iwanicki szkoli drugą klubową grupę trampkarzy młodszych, która zajmuje piąte miejsce w swojej lidze. Skład zarządu UKS Sygneczów uzupełniają wiceprezes Piotr Stryszowski oraz Janusz Batko i Janusz Błaszczyk.