Podsumowanie sezonu 2015/2016

Wszystko rozpoczęliśmy tradycyjnie od Pucharu Polski, w którym po rzutach karnych musieliśmy uznać wyższość Wilgi Koźmice. Jednak w tamtym okresie wszyscy czekaliśmy na pierwszy sezon w A-klasie. Każdy się zastanawiał czy nasz zespół poradzi sobie na tym poziomie rozgrywkowym. Pierwsze mecze zaczęliśmy z osłabioną kadrą meczową, co miało przełożenie w niektórych spotkaniach na grę, a co za tym idzie- wyniki. Jednak w pierwszej rundzie pokazaliśmy w kilku meczach, że potrafimy zagrać dobre zawody i zapunktować. Przerwę zimową spędziliśmy na dziesiątym miejscu z pewnym niedosytem. Zimowe przygotowania rozpoczęliśmy zmobilizowani, z chęcią zdobycia jak najwyższej lokaty na koniec sezonu. Przerwa w rozgrywkach byłam długa, co pozwoliło na odpowiednie przygotowanie się na rewanże. Miedzy rozgrywkami dokonaliśmy tylko kilka drobnych zmian. Rundę rozpoczęliśmy remisem u vice-lidera. W późniejszych meczach był ogromny żal i złość w zawodnikach, ponieważ praktycznie w każdych spotkaniach to właśnie oni dominowali i prowadzili grę na boisku, jednak zawsze czegoś brakowało. Długo nie mogliśmy znaleźć przyczyny, ale wydaje się, że pod koniec rundy trener znalazł receptę, co w kilku ważnych meczach dało nam trzy punkty. Dopiero końcowe mecze uświadomiły wszystkim jak nasi zawodnicy potrafią z ogromnym sercem i wolą walki podnosić się ku górze i wygrywać bardzo trudne mecze (Wiarusy, Śledziejowice). Dzięki tym zwycięstwom nasz zespół na koniec rundy mógł świętować zajęcie ósmego miejsca. Można to uznać jako ogromny sukces tej drużyny.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim osobom związanym z UKS-em.

Kibice, zawsze stali, stoją i będą stać na najwyższym poziomie-JESTEŚCIE NAJLEPSI!
Zawodnicy, oddali dużo zdrowia i sił- SZACUNEK!
Trener, zostawił serce dla drużyny i klubu- UKŁON.
Zarząd, dzięki nim mamy możliwość rozwoju- DZIĘKUJEMY!

Nasz klub dąży do dalszego rozwoju. Mamy nadzieję, że każdy podnosi sobie poprzeczkę jeszcze wyżej.

W przyszłym sezonie wrócimy mocniejsi!

To my tworzymy historię tego klubu!