Podsumowanie - runda jesienna

Czas na podsumowanie tej udanej rundy. Na pewno zrobiliśmy wspaniały wynik, jednak każdy musi zdawać sobie sprawę, że to dopiero początek tego co tak naprawdę nas czeka. Zapowiada się, że runda rewanżowa będzie stała na bardzo wysokim poziomie, ale po kolei...
Nasz zespół w okresie przygotowawczym cały czas borykał się z pewnymi problemami kadrowymi i nie do końca wiedzieliśmy w jakim zestawieniu rozpoczną sezon. Wszystko zaczęło się w dość okrojonym składzie. Jednak jak wyniki pokazały, a szczególnie deklasacja przeciwnika na Węgrzcach , że ta drużyna ma moc. Prawdziwy zespół wykrystalizował się w trzeciej kolejce w Igołomii. Właśnie tam pojechaliśmy z kompletną kadrą. Z każdym meczem czuliśmy się coraz pewniej na A-klasowych boiskach. Dodatkowym smaczkiem był puchar Polski. W tych rozgrywkach pokazaliśmy, że potrafimy zagrać wyrachowany futbol (Sułków) jak zdecydowanie górować (Zabierzów Bocheński). Oczywiście trzeba pamiętać o ostatnim wygranym pucharowym meczu z wyżej notowaną drużyną- Targowianką. Własnie tam pokazaliśmy, że potrafimy być klasowym zespołem i nawet z takim przeciwnikiem dominować. Wracając do ligi.. Zimnym prysznicem na pewno był mecz w Bodzanowie, gdzie przegraliśmy mając swoje sytuacje, jednak po dziś dzień każdy przyznaje, że tego dnia nas zabrakło. Kolejne mecze pokazały, że to był tylko wypadek przy pracy. Jednak w końcówce rundy przydarzyły się nam dwa mecze z których trzeba szybko wyciągnąć wnioski (Szarów, Łapanów). W obu meczach na pewno nie byliśmy słabsi. W jednym prowadziliśmy, w drugim dogoniliśmy przeciwnika, który tak naprawdę nam nie zagrażał, a jednak straciliśmy punkty. Można to tłumaczyć brakiem doświadczenia lub brakiem koncentracji, a strata punktów na pewno nas zabolała. Tak wyglądała w dużym skrócie nasza pierwsza część ligi. Postawę naszego klubu możemy określić w jednym słowie... SZACUNEK ! ! !

Kibicom dziękujemy za godne reprezentowanie naszych barw, głośny doping i przede wszystkim, że byliście i jesteście ZAWSZE TAM gdzie nasz UKS gra.
Wszystkim osobom związanym z klubem dziękujemy za rozwój i organizacje meczów oraz treningów.

Przed nami przerwa.Po nowym roku wracamy. Musimy być zdecydowanie mocniejsi pod każdym względem. Jeśli to my będziemy mocni w każdym meczu, to nikt nie będzie wstanie nam przeszkadzać ;)
Przed zawodnikami ambitne plany, ale przede wszystkim wiele wysiłku. Kibice powrócą z nową energia i mamy nadzieję, że z Zamłyniem. A działacze w dalszej przyszłości będą mieli mały zgryz... ;)

Podążajmy za marzeniami !

Do usłyszenia